Алекс Николов и Лубе допуснаха пълен обрат от Перуджа и отново се разминаха със Суперкупата на Италия

20:46, 01.11.2023
алекс николов лубе допуснаха пълен обрат перуджа отново разминаха суперкупата италия

Волейболният Лубе Чивитанова с българина Александър Николов в редиците си за втора поредна година се размина с трофея от Суперкупата на Италия, след като отново отстъпи в пет гейма на Перуджа.

За съжаление на Николов и неговите съотборници загубата дойде след пълен обрат и преднина от два гейма, като в крайна сметка тимът от централна Италия защити трофея след успех с 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 34:32, 15:12).

Мачът започна с предимство за състава на Лубе, който контролираше събитията в откриващия гейм, а във втория навакса пасив от 4 точки, за да си осигури комфортен аванс в резултата.

В третата част Алекс Николов и съотборниците му дори поведоха с 20:17 и вече докосваха Суперкупата, когато започна завръщането на Перуджа в мача.

Момчетата на Анджело Лорендзети спечелиха осем от следващите девет точки, за да намалят пасива си на 1:2 сета, а впоследствие измъкнаха драматично и четвъртата част с 34:32, отразявайки междувременно и няколко мачбола.

В решителния тайбрек играчите на Перуджа показаха по-добра игра и накрая заслужено се поздравиха с втора поредна и общо пета Суперкупа на Италия.

Суперзвездата Вилфредо Леон и тунизийският диагонал Уасим Бен Тара станаха най-резултатни за победителите с по 21 точки, докато от другата страна турчинът Адис Лагумджия приключи с 22, докато Александър Николов завърши с 12.

Почит към примера и делото на народните будители (ОБЗОР)
Шефът на пожарната пред БНТ: Тестовете на системата BG-ALERT ще започнат на 7 ноември (ГРАФИК)