Александър Донски започна с победа в квалификациите на Чалънджър в Порто

10:12, 04.07.2022
Чете се за: 01:17 мин.
александър донски спечели второ турнир тунис
Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Александър Донски започна с победа участието си в квалификациите на турнира от сериите Чалънджър на твърди кортове в Порто, Португалия.

В мач от първия кръг на пресявките Донски се наложи с 6:1, 6:4 над 34-годишния Федерико Себайос от Колумбия.

Българинът реализира общо пет пробива в срещата срещу само два за своя съперник в мача, който продължи 70 минути.

С този успех Донски си заслужи и две точки за световната ранглиста, където понастоящем се намира под №572.

В мача за влизане в основната схема Александър Донски ще играе срещу четвъртия поставен в квалификациите Ейдън Макхю, който надигра с 6:2, 3:6, 6:1 Доминик Палан от Чехия.