Алкарас и Медведев са четвъртфиналисти на US Open, Зверев спечели шоуто със Синер

Андрей Рубльов също се класира за четвъртфиналите в Ню Йорк за четвърти път в своята кариера след 2017-а, 2020-а и 2022-а година.

09:02, 05.09.2023
Чете се за: 02:25 мин.
алкарас медведев четвъртфиналисти open зверев спечели шоуто синер

Действащият шампион от US Open при мъжете Карлос Алкарас продължава успешно със защитата на титлата си в Ню Йорк, след като се класира за четвъртфиналите в тазгодишното издание на турнира след успех над италианеца Матео Арналди.

Поставеният под №1 в надпреварата испанец не срещна сериозни трудности срещу Арналди, за когото това бе дебют в подобна фаза на турнир от Големия шлем и го надигра комфортно с 6:3, 6:3, 6:4 за два часа игра.

Така, Карлос Алкарас за трета поредна година ще играе в четвъртфиналите на US Open, а този път негов съперник там ще бъде финалистът в Ню Йорк от 2020-а година Александър Зверев.

Германският тенисист достигна до тази фаза след победа срещу друг италианец Яник Синер след петсетов спектакъл. В крайна сметка Зверев, който в третия кръг елиминира и нашия Григор Димитров, се наложи над Синер с 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:3 в мач, който продължи 4 часа и 41 минути игра.

View this post on Instagram

A post shared by US Open (@usopen)

Напред към четвъртфиналите в тази горна половина на схемата продължава и шампионът от 2021-а година Даниил Медведев, който се справи в четири сета с австралиеца Алекс Де Минор.

Руснакът стигна до успеха след 2:6, 6:4, 6:1, 6:2 и по този начин взе реванш за загубата си от Де Минор само преди месец в четвъртфиналите на Мастърса в Торонто.

С победата си Медведев оформи изцяло руски сблъсък срещу Андрей Рубльов в спор за място на полуфиналите. В осминафиналите Рубльов надигра една от приятните изненади на US Open 2023 Джак Дрейпър от Великобритания в четири сета - 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Петър Тодоров: Сред служителите в МВР има страх и стрес заради безпринципната смяна на ръководството в системата
Убийствата на пътя след употреба на алкохол или наркотици - престъпление при евентуален умисъл или по непредпазливост?