Андрей Рубльов се наложи над Каспер Рууд и спечели титлата на тенис турнира в Бостад

андрей рубльов срещна трудности марк пърсел класира втория кръг уимбълдън
17:40, 23.07.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Руският тенисист Андрей Рубльов спечели титлата на турнира в Бостад (Швеция) на червени кортове с награден фонд 562 815 евро, след като на финала се наложи над поставения под номер 1 в схемата норвежец Каспер Рууд със 7:6 (3), 6:0.

Мачът продължи малко повече от час и половина.

В първия сет Рубьов направи пробив и поведе с 4:2, но след това Рууд се реваншира, като взе два поредни гейма и изравни резултата. Двамата стигнаха до тайбрек, в който руснакът се наложи със 7:3.

Във втората част нямаше никаква конкуренция, като Рубльов спечели шест поредни гейма и не даде шанс на скандинавеца.

25-годишният Рубльов спечели 80% от точките на своя първи сервис. Това бе и пета победа на руснака от общо седем мача срещу Рууд. Норвежецът бе шампион в Бостад от 2021 година.