Англия е под нова обща карантина до средата на февруари заради нарастването на случаите на коронавирус и риск от претоварване на болниците.
Без решителни мерки здравната система ще се окаже претоварена след 21 дни, посочи премиерът Борис Джонсън. Новата карантина означава затваряне на училищата. Хората могат да излизат само в краен случай, при отиване на пазар, на работа, за лекарства или при лекар.
От края на декември на Острова не работят магазини за стоки, които не са от първа необходимост, ресторанти барове и кафенета. В понеделник Великобритания отбеляза над 50 000 новозаразени за седми пореден ден.
Шотландия по-рано нареди да се стои в къщи, Уелс затвори повечето учебни заведения до 18 февруари, а Северна Ирландия удължи периода на дистанционно обучение.
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Германските власти задържаха петима души по подозрение, че са планирали нападение на коледен базар
След ударите по енергийната система на Украйна – в много райони все още няма ток
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината