22:36, 10.06.2020
Чете се за: 00:43 мин.
Български футбол
арда направи хихс лудогорец

Отборите на Арда и Лудогорец завършиха 1:1 на стадиона в парк "Лаута" в Пловдив, в отложен мач от 23-ия кръг на футболното ни първенство.

Двата отбора си размениха по един гол в края на първата част и този резултат се запази до края на мача.

Лудогорец увеличи аванса си на върха на 10 точки пред преследвачите Локомотив (Пловдив) и ЦСКА София и е все по-близо до деветата си поредна титла.

Арда заема осмо място в таблицата с 31 точки.

Отборът от Кърджали бе по-активен през първата част. Особено деен бе Спас Делев, който създаде главоболия на защитата в зелено.

По-класният тим на Лудогорец, макар че не показа максимума от възможностите си, успя да поведе в резултата в 37-а минута, когато Жоржиньо засече от въздуха топката и я прати в долния ляв ъгъл.

Само четири минути по-късно Арда изравни. Спас Делев пусна великолепно извеждащо подаване към Иван Коконов, който технично копна топката над вратаря Владислав Стоянов за 1:1.

Две минути след почивката Арда пропусна отлична възможност да поведе, след като Радослав Василев се озова на стрелкова позиция, но уцели горната греда.

Постепенно символичните домакини от Кърджали отпаднаха физически и Лудогорец взе инициативата.

В 84-а минута Жоржиньо можеше да отбележи втори гол, но ударът му от въздуха бе спасен от вратаря на Арда.

Още Български футбол

Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.