България триумфира на eвропейското първенство по шотокан карате

българия триумфира eвропейското първенство шотокан карате
20:40, 30.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.

България триумфира на XIII-то европейско първенство по шотокан карате. С общо 137 отличия, от които 46 златни, 45 сребърни и 46 бронзови медала, страната ни постигна исторически успех и зае челната позиция по брой медали на престижния шампионат.

XIII-то европейското първенство по шотокан карате се проведе от 27 до 30 април в комплекс "АкваЛайф Спорт" в Кранево и беше организирано от World Shotokan Federation (WSF), съвместно с Българска Национална Федерация по Карате (БНФК).

Второ място в класирането зае Грузия с общо 118 медала, а на трето се нареди Азербайджан с 67 отличия.

Тази година в надпреварата в Кранево участваха над 410 състезатели от 17 държави, сред които Австрия, Азербайджан, Хърватия, Италия, Румъния, Турция, Гърция, Украйна, Северна Македония и други. В рамките на състезанието се проведоха над 1000 участия.

В XIII-то европейското първенство България беше представена от близо 150 състезатели във всички възрастови групи.

В петък състезанието започна с най-малките участници до 14 години. През втория състезателен ден играха кадети и джуниори, а мъжете, жените и ветераните премериха сили днес.

Миналата година, в рамките на XII-то европейско първенство по шотокан карате, България завоюва 109 медала в първенството - 26 златни, 25 сребърни и 58 бронзови, с 28 по-малко от тазгодишното представяне на страната ни.

Какво представляват регулациите, които ЕП прие срещу криптовалутите?
ПСЖ допусна изненадваща загуба от Лориен насред "Парк де Пренс"