България U14 тръгна със загуба на турнира по баскетбол Словения Бол

българия u14 тръгна загуба турнира баскетбол словения бол
Снимка: БФ Баскетбол
15:45, 16.08.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за момчета U14 започна със загуба участието си на силния турнир Словения Бол. В първия си мач тимът ни отстъпи на Израел с 66:87.

Двубоят започна с равностойни първи минути, но много бързо съперникът започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 46:26. Двата отбора си размениха по една част през второто полувреме, но Израел поддържаше солидния си аванс и спечели.

Георги Димов бе най-резултатен за България с 18 точки, а Калоян Марчев вкара 11 точки.

Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас ще изиграят още един мач тази вечер, като съперник в него ще е тимът на Хърватия.

Денислава Глушкова стартира с успех на турнир в Сърбия, Юлия Стаматова отпадна
Костадинов за убийството на Алексей Петров: Мутренското правителство върна мутренските години