Националният отбор на България по баскетбол за момчета U14 започна със загуба участието си на силния турнир Словения Бол. В първия си мач тимът ни отстъпи на Израел с 66:87.
Двубоят започна с равностойни първи минути, но много бързо съперникът започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 46:26. Двата отбора си размениха по една част през второто полувреме, но Израел поддържаше солидния си аванс и спечели.
Георги Димов бе най-резултатен за България с 18 точки, а Калоян Марчев вкара 11 точки.
Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас ще изиграят още един мач тази вечер, като съперник в него ще е тимът на Хърватия.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Апоел Тел Авив отново посочи "Арена София“ като резервен вариант за мачовете си в Евролигата
Баскетболните националки до 20 г. надиграха тима на Гърция в контрола преди европейското в Самоков
Орлин Атанасов: Бъдещето на българския баскетбол не зависи само от формата на НБЛ
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг