България U16 е на четвъртфинал на европейското първенство в Румъния

българия u16 четвъртфинал европейското първенство румъния
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
15:17, 09.08.2023

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години се класира за четвъртфиналите на европейското първенство в Дивизия "B", което се провежда в Румъния, Питещ.

"Лъвчетата" своята група "D" с перфектен баланс 4-0 след победа и в последния си мач срещу един от преките си конкуренти Швеция със 76:66.

Баскетболистите на Стойо Чолаков поведоха със 7 след десет минути игра, а на почивката се откъснаха с 51:34.

След паузата преднината им в един момент нарасна до 21 точки и макар съперникът да се доближи само на две, българите удържаха водачеството си до последно.

Ивайло Скрински стана най-резултатен за успеха с 16 точки и 8 борби, Стефан Касабов записа 13 точки и 7 борби, а с 10 завърши Михаил Калинов.

Четвъртък е почивен ден на шампионата, а съперник на България на четвъртфиналите в петък (10 август) ще бъде завършилият на второ място в група "C".

Силната буря Ханс отнесе къща в Норвегия (ВИДЕО)