20:41, 18.08.2022
Чете се за: 01:35 мин.
българия u16 полуфинал дивизия европейското софия
Снимка: БФ Баскетбол

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 16 години се класира за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол в дивизия "Б", което се провежда в София.

На четвъртфиналите младите "лъвчета" се справиха с отбора на Австрия с 96:71 (30:5, 22:21, 21:17, 23:28).

Най-полезен за победителите стана Александър Жилев, който записа "дабъл-дабъл" с 20 точки и 13 борби, докато Станислав Хинков реализира 19 пункта.

Александър Гавалюгов и Теодор Трифонов също изиграха силен мач и се отчетоха с по 17 точки.

Успехът доближи момчетата на селекционера Юлиян Аладжов само на една победа от класиране в дивизия "А" за следващото издание на Европейското първенство в тази възрастова група.

Заветната цел ще бъде постигната, ако България U16 спечели полуфиналния сблъсък срещу Финландия или Босна и Херцеговина.

Ако все пак българите не стигнат до финала, то те ще заслужат място в дивизия "А" и при успех в спора за 3-то място.

Все повече изхвърлени питони в блатистите зони на Флорида. Как ги ловят?
19-годишен причини зрелищна катастрофа във Видин, малко след като регистрира автомобила си