Българската смесена шафета в биатлона остана на 14-о място на младежката олимпиада

българската смесена шафета биатлона остана младежката олимпиада
12:28, 24.01.2024

Българската смесена щафета завърши на 14-о място по време на последния старт в биатлона от програмата на Зимните младежки олимпийски игри в Гангуон, Република Корея.

За съжаление, в днешния ден стрелбата на родния квартет - Ирина Георгиева, Рая Аджемова, Веселин Белчински и Георги Джоргов - не беше на нужното ниво, като българите завъртяха общо 6 наказателни обиколки и използваха 23 от 24 възможни допълнителни патрона.

В крайна сметка родните представители финишираха на изоставане от 11:06.9 минути спрямо златния медалист Италия, който изпревари с повече от минута щафетата на Франция, която остана втора, а с бронза се окичиха състезателите на Чехия, които пресякоха финала с пасив от над 3 минути спрямо победителите.

Междувременно другият български представител в днешния ден на Игрите - Атанас Петров - се нареди 18-и в дисциплината гигантски слалом при момчетата. Петров даде 27-о време в първия манш, но във втория съумя да прогресира с цели 9 позиции и така зае място в топ 20.

В утрешния ден единственият ни представител в алпийските ски на форума в Република Корея ще се състезава в дисциплината слалом.