Баскетболистите до 16 г. ще играят на финал на европейското първенство, осигуриха си място в Дивизия "А"

20:21, 12.08.2023
Снимка: БФ Баскетбол

Българският национален отбор по баскетбол за момчета до 16 години постигна страхотен успех на европейското първенство в Дивизия "В" в Питещ, Румъния, след като се класира за финала на турнира, побеждавайки с 67:56 съставът на домакините.

Този успех гарантира на баскетболистите на Стойчо Чолаков и място в най-високото ниво - Дивизия "А" за следващия шампионат на Стария континент.

С класирането си за финала пък младите "лъвчета" записаха най-големият успех за България при подрастващите след златото на жените до 20 години през 2019-а в Прищина, Косово.

В полуфинала срещу румънците България срещна сериозна съпротива особено през първото полувреме, което обаче в крайна сметка завърши при 33:28 в наша полза.

След почивката родните баскетболисти на няколко пъти съумяха да си изградят двуцифрен аванс и въпреки че домакините не се предадоха до обрат не се стигна и така българите записаха своята шеста поредна победа от началото на шампионата.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за успеха с 15 точки, Даниел Хинков добави 14, с 11 е Михаил Калинов, а 10 има Калоян Балканджиев.

В спор за трофея България ще се изправи срещу победителя от мача между Грузия и Хърватия, който започва след броени минути.

Поредна онлайн измама - съобщават ви, че сте спечелили от лотария, после искат пари, за да "освободят" сумата