Български национален отбор по баскетбол за девойки под до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
00:16, 28.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор на България за девойки под 18 години загуби първата си контрола срещу Румъния в Русе. В мач, изигран в зала „Дунав“, тимът ни отстъпи на своя съперник със 72:74.

Двата тима ще се изправят един срещу друг още веднъж на 28 юли (неделя) от 10:00 часа.

Гостите започнаха по-добре, повеждайки със серия от 10:2, като това бе и най-голямата разлика изобщо в мача. България стигна до обрат в края на първата част при 19:18, но въпреки слабата резултатност през втория период, на почивката съперникът отново излезе напред – 30:27.

След паузата играта продължи много равностойно, като преди заключителната четвърт баскетболистките на Маргарита Маринкова изоставаха с 5 точки. Драмата продължи до последно, но Румъния измъкна успеха.

Много силно за България игра Деница Манолова с 26 точки, Димана Костова отбеляза 15.

Париж 2024: Програма - 28.07.2024 г.