Белтраме донесе победата на ЦСКА София срещу Ботев

08:20, 17.08.2020
Чете се за: 01:17 мин.
Български футбол
белтраме донесе победата цска софия ботев

ЦСКА-София записа първа победа за сезона в Първа Лига. В мач от втория кръг "червените" се наложиха с 2:1 над Ботев Пловдив на стадион "Българска армия".

Победният гол падна във втората минута на добавеното време на мача, а негов автор стана италианецът Стефано Белтраме.

Още в четвъртата минута домакините пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Али Соу овладя дълго подаване на Тиаго Родригеш и стреля от осем метра разстояние, но Янко Георгиев спаси. При добавката Енрике Рафаел не успя да намери опразнената врата.

Десет минути по-късно Греъм Кери също можеше да вкара за ЦСКА-София, но от няколко метра стреля мощно покрай вратата на Ботев.

Пловдивчани създадоха първата си голова възможност в 21-вата минута, но Атанас Илиев стреля с глава в аут от малък ъгъл.

ЦСКА-София откри резултата в 23-тата минута, когато Юнус Санкаре бе точен с плътен шут от близка дистанция. "Червените" изпълниха фаул, след който последва разбъркване в наказателното поле и новото попълнеие Санкаре успя да вкара първия си гол за тима.

До края на полувремето натискът на "армейците" намаля, а след почивката Ботев напълно изравни играта.

Така се стигна до 60-ата минута, в която гостите успяха да изравнят. Тодор Неделев изпълни корнер вдясно от вратаря Бусато и Мишел Еспиноса с глава простреля бразилския страж на за 1:1. За френския халф това също бе първи гол в българския футбол.

Само минута по-късно ЦСКА-София можеше да си върне аванса, но Али Соу стреля в Янко Георгиев, останал очи в очи с него.
В следващите минути играта се пренесе пред наказателното поле на Ботев, а в игра за домакините се появиха бившият футболист на Ювентус Стефано Белтраме, новото попълнение Жул Кейта и нападателят Ахмед Ахмедов.

В 85-ата минута Тиаго Родригеш пробва да изненада Георгиев с далечен удар, но вратарят на Ботев изби в корнер.
Натискът на домакините все пак даде резултат в добавеното време на мача, когато Стефано Белтраме вкара от пряк свободен удар.

С победата ЦСКА-София събра 4 точки и заема второ място в класирането зад Черно море, който има същия актив. Ботев Пловдив е на седма позиция с 3 точки.

Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
Чете се за: 00:52 мин.
Училищният отбор на ГПЧЕ "Симеон Радев" в Перник събра необходимата сума да участва на световното училищно първенство по футбол
17:15, 30.04.2024