Рекордьорът по голове за националния отбор Димитър Бербатов заяви, че България се нуждае от футболно чудо, за да победи Англия на "Уембли" в утрешния мач от евроквалификациите, но обави, че "трикольорите" имат сили да затруднят играчите на Гарет Саутгейт.
България няма победа в предишните 10 мача срещу Англия.
"Домакините са твърд фаворит, защото имат играчи от световна класа, но във футбола понякога се случват чудеса. Отборът на България е млад, който няма звезди като Христо Стоичков или когато аз играех в тима. Това, което най-много ми харесва в тази формация на България, е отборният дух", коментира Бербатов, цитиран от Ройтерс.
Бившият нападател на Манчестър Юнайтед отличи Кирил Десподов като играчът, който може да създаде неприятности за защитата на Англия.
"Десподов притежава скорост и техника и защитниците на Англия трябва да внимават за него", каза Бербатов.
Той сподели мнението си и за настоящия селекционер Красимир Балъков.
"Балъков е легенда за българския футбол. Познавам го добре и имах удоволствието да играем заедно в националния отбор. Той пое поста наскоро и е твърде рано да го съдим, но аз наистина искам Балъков да успее", каза още 38-годишният Бербатов.
Бедард сложи край на черна серия за Чикаго, убедителни победи за Бостън и Тампа в НХЛ
Алекс Николов прикова погледите на четвъртфинал от Шампионска лига в Истанбул
Райо Валекано и Шахтьор продължиха напред в Лига на конференциите въпреки загуби в реваншите
Славия и Ботев Пловдив влизат в директна битка за топ 8 след колебания в последния кръг
"Няма ток – няма вода“: Жителите на Царацово се оплакват от прекъсвания на електрозахранването