Берое победи Славия с 2:0, Камбуров каза "довиждане" с два гола

Чете се за: 00:55 мин.
Български футбол
Ветеранът Камбуров отбеляза гол от дузпа
Снимка: beroe.bg

Берое спря устрема на Славия към второто място в Първа лига, след като надигра съперника си с 2:0 в среща от предпоследния 30-и кръг на шампионата.

И двата гола за домакините от Стара Загора вкара ветеранът Мартин Камбуров, който бе точен от дузпа в 11-ата минута и в 56-ата, когато завърши подаване Октавио.

Славия започна по-активно мача и опита да наложи натиск, но при първата си по-сериозна атака домакините от Берое получиха право да изпълнят дузпа. Алиун Фал се измъкна зад защитата на "белите" и бе повален в наказателното поле от вратаря Антонис Стергиакис.

Мартин Камбуров се нагърби с изпълнението на наказателния удар и с мощен шут в левия долен ъгъл вкара за 1:0.
Славия опита да отговори с удар на Георги Йомов, но той бе право в ръцете на вратаря Генадий Ганев. До почивката опасности пред двете врати почти липсваха.

Доста по-интересна бе втората част на мача. В 56-ата минута Мартин Камбуров пое на гърди центриране от левия фланг, след което с диагонален удар с левия крак вкара за 2:0. За тарана, който е на второ място във вечната ранглиста по голове в българския елит, това бе гол номер 237.

В последния половин час от срещата Славия се активизира и създаде няколко много добри положения за гол пред вратата на Ганев, но украинецът се отличи с някои отлични намеси. Особено впечатляващо бе спасяването му в добавеното време с една ръка след удар на Радослав Василев.

С успеха Берое събра 49 точки и заема шесто място в класирането. Славия е на четвърта позиция с 52, на една точка зад намиращите се на второ и трето място ЦСКА-София и Левски.

Чете се за: 02:40 мин.
Франсиско Сагардия е с фрактура на глезена след поражението на Берое за Битката за Тракия
19:32, 16.09.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Стелиян Стоянов се отличи с асистенция за победата на Фрозиноне срещу Наполи в Примаверата
23:33, 15.09.2024
Кирил Десподов се появи в края на второто полувреме при равенството на ПАОК с Панатинайкос
22:47, 15.09.2024
Валентин Илиев: Създадохме голям брой положения, но не успяхме да ги реализираме
22:24, 15.09.2024
Чете се за: 01:00 мин.