Според лидера на ГЕРБ Бойко Борисов диалогът с протестиращите миньори и енергетици трябва да се случи без допълнително напрежение. Той призова за разбиране и спокойствие и изрази мнение, че при при добра комуникация могат да бъдат защитени правата им. Борисов потвърди подкрепата си за министрите от кабинета, но смята, че начина на комуникация на правителството е грешен.
"Ако някой ги съветва да комуникират така с разгневена общност, не е правилно, защото това са български граждани. В края на краищата и на тях сигурно не им е приятно да възпрепятстват други граждани да си отидат по домовете и да си правят бизнеса. И както и на зърнарите ги помолих да не влизат в София и да блокират града, същото бих казал и на протестиращите сега", каза Бойко Борисов.
АМ “Струма” е блокирана и в двете посоки от протестиращи енергетици и миньори
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив