Боряна Калейн: Медалите са една награда за труда, който сме положили (ВИДЕО)

14:54, 20.02.2018
Чете се за: 00:42 мин.
Други спортове
боряна калейн медалите една награда труда сме положили видео

Българските художествени гимнастички триумфираха на първия за годината турнир от веригата Гран При, който се проведе в Москва. Ансамбълът ни спечели злато за композицията с обръчи и два сребърни медала - един в многобоя и един за съчетанието с топки и въжета.

Нова златна надежда пък изгря на килима в Москва. 17-годишната Боряна Калейн грабна златния медал на топка, побеждавайки световната шампионка Дина Аверина. На обръч българското момиче спечели сребро, а на лента - бронз. Гости в студиото на "Денят започва" бяха гимнастичката Боряна Калейн, треньорката ѝ Марияна Памукова и Бранимира Маркова, главен мениджър на националния отбор по художествена гимнастика.

"Доволна съм, защото не съм тръгвала с идеята изобщо за медали, просто отидох, за да си покажа новите композиции и да се представя по най-добрия възможен начин, който може за етапа. Медалите са просто една награда за труда, който сме положили до момента", каза Боряна Калейн.

"Боряна показа една завидна стабилна психика и смятам, че се впусна в това състезание много смело и наистина това беше причината, поради която успя така освободено да си изиграе съчетанията", каза Бранимира Маркова.

Боряна Калейн сподели, че не е вярвала още на първото си състезание ще спечели златен медал, и то в Москва.

Още Други спортове

Аслъхан Мехмедова донесе пореден медал за България от европейското първенство по бокс в Белград
20:14, 23.04.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
19:33, 23.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Светлана Каменова също си гарантира отличие от европейското първенство по бокс
18:39, 23.04.2024
Венелина Поптолева спечели нов медал за България от европейското по бокс, Станимира Петрова не излезе за своя мач
18:22, 23.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Еманюел Макрон: Мога да ви потвърдя, че водите на Сена са чисти
18:03, 23.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.
В Париж пуснаха специално приложение за градския транспорт за Олимпийските игри през лятото
17:53, 23.04.2024
Златислава Чуканова спечели още един медал за България от еврошампионата по бокс в Сърбия
17:11, 23.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Севда Асенова си осигури поне бронз от европейското първенство по бокс в Белград
16:41, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Очаквайте: Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България" в сряда от 20:00 ч. по БНТ 3
16:00, 23.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024
Георги Глушков откри младежкия форум „Огласи визията си. Бъди информиран, подготвен, ангажиран“
13:33, 23.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Спортни новини 23.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 23.04.2024