20:06, 29.05.2020
Чете се за: 00:57 мин.
Български футбол
ботев пребори славия първата следкарантинна среща

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Славия в контролна среща, играна на базата в Коматево. Двубоят се игра без присъствието на зрителите със сериозни мерки за сигурност срещу заразата от COVID-19.

За домакините в игра влязоха новите им попълнения Славчо Шоколаров и Андерсон Барбоса. Славистите първи можеха да поведат в резултата още в третата минута, но Галин Иванов пропусна от удобна позиция. Постепенно "жълто-черните" заиграха по-активно и започнаха да атакуват по-опасно.

В 17-ата инута Иван Бандаловски засече след ъглов удар топката с глава, но не намери рамката на вратата. Пет минути по-късно Александър Тонев след хубава индивидуална акия прати топката в аут. Минута по-късно вратарят на Ботев Янко Георгиев отрази силен удар отблизо на противников нападател.

"Канарчетата" поведоха в резултата в 44-ата минута, когато след поредния ъглов удар Радослав Терзиев на задна греда с глава откри резултата в мача за 1:0. Домакините бяха по-активно и през втората част. В 51-ата минута Андерсон Барбоса подаде на Антонио Вутов, който напредна и пусна към Александър Тонев, ийто удар обаче бе париран от вратаря на гостите. В 63-ата минута Тодор Неделев с точен удар вкара втория гол в мача за 2:0. До края на срещата и двата съперника не застрашиха сериоозно вратите си.

"Стана хубав и отворен мач, за радост без травми на футболистите от двата отбора. Показахме добри неща, както и слабости, които ще работим да отстраним. Направихме доста пропуски, но доброто движение на футболистите и начинът, по който стигнахме до головите положения ме радва. Надявам се да реализираме повече в официалните срещи.", сподели след мача наставникът на Ботев Ферарио Спасов.