Ботев (Пловдив) с първа победа през 2020

ботев пловдив първа победа 2020
11:02, 21.06.2020
Чете се за: 00:55 мин.

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 3:2 състава на Ботев (Враца) в зрелищен мач от 27-ия кръг на българския футболен елит и първи от група "Б" на втората осмица.

Това беше първи успех за календарната година за възпитаниците на Ферарио Спасов, с който те си гарантираха продължавате в борбата за седмото място и плейофа за Лига Европа.

Два гола за домакините отбеляза Тодор Неделев, а от врачани Венцислав Керчев отбеляза гол и си вкара автогол.

Домакините започнаха по-активно и в 12-ата минута Станислав Шопов се разписа, но попадението му бе отменено, тъй като бе в положение на засада.

Четири минути по-късно врачани поведоха в резултата. Петър Атанасов центирa от корнер и Венцислав Керчев вкара за 0:1.

В 21-ата минута бе отменен гол и на Лъчезар Балтанов заради засада.

Ботев изравни резултата още в началото на второто полувреме. В 48-минута топката бе върната към вратаря Христо Митов, който опита да лъже Александър Тонев пред наказателното поле и я загуби. Тодор Неделев овладя и от 25 метра вкара в опразнената врата.

Гостите бяха близо до второ попадение в 52-ата минута. Тогава Петър Атанасов излезе сам срещу Янко Георгиев, но стреля край гредата.

В 57-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат в резултата След изпълнение на корнер Лазар Марин отклони топката, а Вeнцислав Керчев я засече неволно с глава собствената си врата, отбелязвайки си автогол за 2:1.

Гостите обаче не се предадоха В 73-ата минута влезлият като смяна Валери Домовчийски остана непокрит на дясната греда и отблизо се разписа за 2:2.

Домакините не се примириха и стигнаха до победата с гол на Тодор неделев, който се разписа за 3:2 в 83-ата минута с точен удар от границата на пеналта.