Ботев (Враца) подхлъзна Лудогорец под пороя на ст. "Христо Ботев"

ботев враца подхлъзна лудогорец пороя христо ботев
20:15, 08.08.2020
Български футбол

Шампионът Лудогорец започна със загуба новото първенство на България. Разградчани допуснаха загуба от Ботев (Враца) като гост с 1:3.

Головете за врачани вкараха Валери Домовчийски (43 мин), Даниел Генов (47 мин) и Петър Атанасов (82 мин). Голът за "орлите" обеляза Каули в последната минута на продължението на второто полувреме от дузпа.

В първите минути на двубоя под проливния дъжд на стадиона във Враца, Лудогорец притежаваше повече топката, но единствените опасности идваха от превъзходните контраатаки на Ботев. На няколко пъти се налагаше Георги Терзиев да се намесва ключово и да предотвратява гол във вратата на действащия шампион на България, а и шанса помогна на Ренан да не вади топката от вратата си .

Първото по-опасно положение за Лудогорец дойде след половин час игра, когато Мавис Чибота стреля от около 25 метра, но ударът му мина близо до десния стълб на вратата пазена от Костов.

В 33-ата минута Светослав Дяков си изкара червен картон, след като изгуби топката и при опита си да я върне фаулира играч на домакините и остави разградчани с човек по-малко.

2 минути преди почивката домакините поведоха в резултата. Даниел Генов беше изведен по десния фланг и центрира на крака на опитния Домовчийски и таранът не сбърка от близо за 1:0.

До края на полувремето Каули пропусна да отбележи пряк свободен удар от удобна позиция и с това остави в историята първата част на този двубой.

Вторите 45 минути започнаха кошмарно за шампионите като само 120 секунди след подновяването на играта Н'Диайе засече с глава центриране от корнер, Ренан изби, но след добавката на Даниел Генов бразилския страж не можа да отрази и Ботев удвои преднината си.

В 64-ата мимута Даниел Генов беше близо до втория си гол в мача, но гредата се оказа единственото препятствие това да се случи.

В следващите минути темпото на играта се забави и пред двете врати нямаше опасни атаки. Все пак в 82-ата ми домакините от Враца стигнаха до трето попадение чрез Петър Атанасов. След центриране от дясно играч на Ботев се размина с топката, а Атанасов се оказа на правилното място за да вкара от около метър пред голлинията.

В последните минута на даденото от съдията продължение на двубоя Каули намали изоставането на Лудогорец от дузпа.

До края на срещата и двата отбора не мислеха за нещо повече в мача, а последният съдийски сигнал означи първата победа на Ботев (Враца) срещу Лудогорец в историята на клуба от Северозапада.

След този двубой попаденията само след 3 мача от началото на първенството вече са 13. За това допринесе и зрелищното равенство между Монтана и Арда, които завършиха 3:3.

Чете се за: 01:25 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.