Ботев взе крехък аванс пред ЦСКА в зрелищен мач в Пловдив

18:58, 17.04.2019
Чете се за: 01:36 мин.
Български футбол
ботев взе крехък аванс цска зрелищен мач пловдив

Ботев (Пд) победи с 3:2 ЦСКА София в първия полуфинал между двата тима за Купата на България. Двубоят предложи големи емоции на зрителите на стадиона в Коматево, след като техните любимци бързо поведоха с 2:0, не успяха да удържат преднината си, допуснаха изравняване, когато софиянци бяха с човек по-малко след червения картон на Жунио Бикел в 53-ата минута.

Гостите можеха да поведат още във втората минута. Тогава след грешка в защитата на "канарчетата" Али Соу излезе сам среща вратаря Даниел Кайзер, но стреля неточно. Три минути по-късно Тодор Неделев, който изигра своя мач номер 200 с екипа на Ботев (Пд), центрира от ъглов удар в наказателното поле на ЦСКА, Витаутас Черниаускас увисна, но негов съотборник изби топката.

В 12-ата минута Лазар Марин нахлу в наказателното поле на ЦСКА, бе препънат от Божидар Чорбаджийски и съдията Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на "канарчетата". Зад топката застана Тодор Неделев, който бе точен за 1:0.

Играчите на ЦСКА София се изнервиха и заиграха по-остро. Жанио Бикел и Иван Турицов получиха жълти картони за груби нарушения. В 18-ата минута Стойчо Атанасов блъсна без топка Джонатан Перейра, но реферът не му вдигна картон. Три минути по-късно Кристиян Малинов стреля от фаул, но неточно. Домакините реализираха втори гол в 26-ата минута. Тогава Тодор Неделев подаде на Антонио Вутов, който преодоля Божидар Чорбаджийски и се разписа за 2:0.

Това попадения не отчая играчите на ЦСКА- София, които отговориха на предизвикателството. В 31-ата минута Енрике Рафаел проби, след което центрира в наказателното поле на Ботев, Джонатан Перейра се хвърли на шпагат, топката срещна лявото му рамо, след това се удари в ръката му. Реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Али Соу, който вкара гол за 2:1.

В 61-ата минута Али Соу стреля с глава в гредата, а при опита си да изчисти топката Радослав Терзиев уцели ръцете на Джонатан Перейра. Всички от ЦСКА София поискаха дузпа, а най-бурен в реакциите си беше старши треньорът Любослав Пенев, но арбитърът реши, че няма основание да я отсъди.

В 68-а минута реферът отсъди пряк свободен удар за ЦСКА София за нарушения на Радослав Терзиев срещу Малинов Зад топката застана Рубен Пинто, който се разписа за 2:2. Играта продължи на приливи и отливи. В 84-ата минута

Тодор Неделев изведе на чиста позиция влезлият на смяна Ферибори Доре, който се разписа за 3:2. Две минути по-късно се стигна до спорна ситуация, при която Радослав Терзиев посегна на Кристиян Малинов, но съдията реши, че няма нищо нередно. В 88-ата минута Антонио Вутов стреля опасно, но Иван Турицов изчисти топката.

Ботев (Пд)- ЦСКА-София 3:2