 
                     
                     
                    Фабиан Хюрцелер, който спечели Втора Бундеслига със Санкт Паули, подписа договор с "чайките" до 2027 година.
 
                                                    Английският елитен Брайтън обяви в събота назначението на германеца Фабиан Хюрцелер за мениджър на тима. Треньорът на спечелилия промоция в Бундеслигата Санкт Паули сменя Роберто Де Дзерби и стана най-младият във Висшата лига на едва 31 години. Той подписа договор с "чайките" до 2027 година.
Хюрцелер е "абсолютно очарован" да се присъедини към английския клуб, който "има уникална история и амбиции", се казва в изкавнане на специалиста.
Младият треньор е роден в САЩ и изведе Санкт Паули от Хамбург до шампионската титла във Втора Бундеслига и спечели промоция след 13 години.
Де Дзерби напусна Брайтън по взаимно съгласие две години преди изтичането на договора му. Смята се, че той може да поеме Олимпик Марсилия в следващите дни.
 Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени