Бургас влиза в ритъма на колоездачния празник с изкуство, създадено от пясък. На Северния плаж в близост до Летния театър, където на 6 май ще бъде даден стартът на Джиро Д`Италия, вече се издига монументална пясъчна скулптура, посветена на събитието.

Създадена изцяло от бургаски пясък, тя е подарък към жителите и гостите на града-символ на емоцията, която голямото спортно събитие носи със себе си.

Авторите Пол и Реми Хогард споделят, че проектът се реализира изцяло с дарения и е част от желанието им да превърнат плажа в сцена за изкуство и срещи.

В навечерието на старта, Бургас не просто очаква Джиро Д`Италия – той вече живее в града. А пясъчната скулптура е едно от първите му лица.

снимки: Елеана Цанова, БНТ
На ритуал в Перперикон: Един от великите монголски шамани предрече просперитет за България (СНИМКИ и ВИДЕО)
Следващото явление Ел Ниньо ще постави рекорди по интензивност, предупреждават експерти
Златната обувка на Мондиал 2026: Меси, Мбапе, Холанд и Кейн в битка, която влиза в историята
Пристигането на гоблена от Байо в Лондон е съпътствано от тайнственост и ентусиазъм
Цените на горивата след новите удари в Близкия изток – търговци очакват отново увеличение
Правителството подкрепи новите санкции на ЕС, но отстоява възраженията си по три теми