Челси се изравни с Нюкасъл на седмата позиция във Висшата лига след победа с 3:2 като гост срещу Нотингам Форест

Домакините пропуснаха да си осигурят и теоретично оставането във Висшата лига, макар че само чудо може да изпрати двукратния европейски шампион в Чемпиъншип.

22:59, 11.05.2024

С два гола в края на двубоя Челси победи с 3:2 като гост Нотингам Форест и се изравни по точки с Нюкасъл - 57, на седмото място в класирането.

Челси поведе още в осмата минута чрез Михайло Мудрик, но само осем по-късно Уили Боли изравни.

Положенията и пред двете врати следваха едно след друго, но третият гол в мача падна чак в 74-та минута. Негов автор стана Калъм Хъдсън-Одой, който се разписа срещу бившия си клуб, за да даде преднина на Форест.

Авансът на домакините обаче не се задържа дълго. В 80-та минута Рахийм Стърлинг изравни, а още две след това Николас Джаксън вкара за крайното 3:2 в полза на Челси.

Нотингам пропусна да си осигури и теоретично оставането във Висшата лига, макар че само чудо може да изпрати двукратния европейски шампион в Чемпиъншип. Кръг преди края Нотингам има 29 точки, с три повече от прекия си съперник Лутън, както и 12 гола по-добра голова разлика.

Радев: От нас зависи да пренесем във времето всеотдайността и родолюбието на предците ни
Антон Недялков: Ние сме най-добрите в България и това отново се показа