14:37, 16.02.2019
Чете се за: 00:51 мин.
Български футбол
черно море позволи цска възползва зравенството лудогорец

Черно море победи ЦСКА-София с 2:0 при първия мач на Любослав Пенев начело на "армейците". От 80-та минута варненският тим игра с 10 души заради втори жълт и съответно червен каротн за Васил Панайотов.
Домакините започнаха отлично мача и вкараха гол при първата си сериозна атака. В 7-та минута Мартин Минчев проби отляво по атаката на Черно море и центрира, а Аристот Ндонгала с глава отбеляза от няколко метра за 1:0. В 15-та минута Рубен Пинто стряля опасно по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на домакините Иван Дюлгеров. В 24-та минута Едвин Джеси стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата на домакините. В 31-та минута гостите можеха да изравнят резултата, но след удара с глава на Рубен Пинто вратарят Иван Дюлгеров улови топката. В 35-та минута Рубен Пинто намери непокрит в наказателното поле на Черно море Али Соу, който стреля от движение, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да избие топката.
В 62-та минута домакините удвоиха преднината си. След центриране отдясно Аристот Ндонгала стреля, топката се отби в страничната греда и се върна в игралното поле, а Радослав Василев от непосредствана близост вкара втория гол в срещата за 2:0. В 70-та минута гостите можеха да намалят изоставането си, но вратарят Иван Дюлгеров показа отличен рефлекс и изби топката след опасния удар на Евандро да Силва от далечно разстояние. В 80-та минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Васил Панайотов получи втори жълт и съответно червен картон.

Чете се за: 00:52 мин.
Училищният отбор на ГПЧЕ "Симеон Радев" в Перник събра необходимата сума да участва на световното училищно първенство по футбол
17:15, 30.04.2024