черно море разби цска армията
18:16, 20.07.2019
Чете се за: 01:00 мин.
Български футбол

Черно море победи ЦСКА с 3:1 като гост в среща от втория кръг на efbet Лига. Двубоят започна с преимущество на домакините, които подхождаха лежерно към положенията пред противниковата врата. Али Соу и Евандро се озоваха на чисти позиции, но е успяха да намерят целта.

В 23-ата минута Исмаил Иса се измъкна по лявото крило с лекота надигра Нуно Томаш и с диагонален удар откри резултата в полза на Черно море.

ЦСКА опита да стигне бързо до изравнителен гол, но Соу направи нов пропуск. В 37-ата минута Мартин Минчев проби отляво и навлезе в наказателното поле, след което последва центриране, което срещна ръката на Стойчо Атанасов. Съдията Георги Кабаков веднага отсъди дузпа, която Родриго превърна в гол.
В края на полувремето Тиаго не успя да завърши добра атака на своя тим.

ЦСКА започна устремно втората част и създаде напрежение пред Дюлгеров. Младият страж първо отрази удар от фаул на Жеферсон, а при добавка отказа и Евандро.

В 58-ата минута бразилският нападател на "червените" не успя да порази целта с глава от непосредствена близост, след като бе изпуснат от защитата на Черно море.

Само 120 секунди по-късно "моряците" стигнаха до трети гол, който падна след нова неубедителна игра в защита. Иса запази топката и подаде към Родриго, а той с диагонален удар направи 3:0.

В 74-ата минута Тони Уот засече в мрежата на Дюлгеров центриране на Соломон-Отабор.
Черно море завърши срещата в намален състава. В 87-ата минута Виктор Попов получш втори жълт картон за задържане на Евандро.
В заключителните минути Жордао Кардосо направи сериозен пропуск, след като шутира покрай гредата от точката на дузпата.

Още Български футбол

Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.