Черно море разгроми Етър като гост, Куриор с хеттрик

Източник: БНР
08:16, 17.08.2020
Български футбол
черно море разгроми етър гост куриор хеттрик

Черно море победи като гост Етър (Велико Търново) с 4:0 в среща от втория кръг на efbet Лигата и записа първия успех от началото на сезона.

Матиа Курьор се отличи с хеттрик за варненци, а едно попадение добави резервата Денислав Ангелов пет минути преди края. Черно море печели на стадион "Ивайло" за първи път в последните осем години.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Бисер Михайлов, който почина на 77-годишна възраст.

Гостите започнаха страхотно мача и още до деветата минута имаха два гола аванс. Мариа Курьор откри резултата още в 4-ата минута. След центриране от корнер той изпревари персоналния си пазач Мариян Иванов и с глава не остави никакъв шанс на вратаря Христо Иванов.

Само 5 минути по-късно Курьор удвои аванса на варненци. Центрирането на Илиев от ъглов удар създаде суматоха пред вратата на Иванов. Топката стигна до нападателя на Черно море, който отблизо направи 2:0.

Домакините отговориха със страхотна контраатака. Антон Огнянов имаше възможността да шутира на два пъти, но Иван Дюлгеров отрази и двата му удара. Етър пропиля нова добра възможност в 35-ата минута. "Виолетовите" изпълниха заучено положение, което откри възможност за стрелба пред Милчо Ангелов. Макар и от малък ъгъл той застраши максимално стража на гостите. Три минути по-късно Иван Дюлгеров показа качества и спаси удар на Даниел Пехливанов, който стреля от границата на наказателното поле.

През втората част Етър беше тотално преобразен. Домакините поеха инициативата в срещата, но отново липсваше точност в завършващата фаза на атаката. Домакините пропуснаха няколко положения. Може би най-сериозното от тях беше 71-ата минута. Центриране от фаул беше засечено с глава от Иван Петков на далечната греда. Това доведе до меле пред голлинията на Черно море, но Цветомир Панов изчисти топката на два пъти.

Варненци убиха интригата в мача в 77-ата минута, когато Курьор оформи своя хеттрик. Нападателят и Исмаил Иса се оказаха сами срещу Христо Иванов и след размяна на подавания, Курьор вкара третото си попадение в двубоя.

Пет минути преди края резервата Денислав Ангелов оформи крайното 4:0 с първия си гол в елита. Исмаил Иса отново асистира за попадението, след като намери по отличен начин младия си съотборник.

Още Български футбол

Черно море без своя капитан Даниел Димов и защитника Влатко Дробаров за визитата на Пирин
Чете се за: 01:55 мин.
Стамен Белчев: Мачът е отворен, ще направим всичко възможно, за да победим и продължим
22:10, 17.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Душан Керкез: Добре е да спечелим първия мач, но нищо не е приключило
21:54, 17.04.2024
Чете се за: 02:55 мин.
Ботев Пловдив взе минимална преднина срещу ЦСКА след първия полуфинал за Купата на България
Чете се за: 02:37 мин.
Христо Стоичков и Красимир Балъков ще водят двата отбора в мача по повод 100-годишния юбилей на Етър
10:39, 17.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Волен Чинков и Валентин Железов ще ръководят последните мачове на Левски и ЦСКА от редовния сезон
18:56, 16.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.