ЦСКА и Лудогорец не се победиха и интригата остава

18:22, 06.04.2019
Чете се за: 00:58 мин.
Български футбол
цска лудогорец победиха интригата остава

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха наравно 0:0 в Разград, след като си размениха по едно полувреме и пропуснаха куп чисти положения. Така шампионите запазиха трите точки преднина срещу "червените" на върха в генералното класиране на Първа професионална лига.

ЦСКА-София създаде три чисти голови положения само в първия четвърт час, но така и не стигна до попадение във вратата на разградчаните. Ренан дос Сантос първо блокира удар на останалия сам срещу него

Евандро Силва във втората минута, а седем по-късно отново спаси шут на нападателя на "червените". В 17-та минута пък Жоржиньо получи топката от Али Соу около дузпата и въпреки че бе оставен да стреля на спокойствие, той я изпрати далеч над напречната греда на Дос Сантос.

ЦСКА-София бе категорично по-добрият в офанзивно отношение отбор през първото полувреме, но и Лудогорец създаде някои ситуации след 20-та минута. Клаудиу Кешерю получи два шанса да се разпише от малък ъгъл, като вторият му удар в 43-та минута бе и едва първият точен във вратата на Витаутас Черниаускас.

Гледката през второто полувреме бе коренно различна. Лудогорец нападаше повече и пропусна чрез Вандерсон в 64-та минута, а секунди по-късно Иван Турицов изби топката пред голлинията след разбъркване.

Шампионите създадоха най-чистото си положение в 70-та минута и отново пропуснаха, след като Адриан Попа подаде на самотния пред вратата Вандерсон, чийто удар обаче бе отразен от Черниаускас.

Вандерсон и Кешерю пропуснаха по още едно положение за Лудогорец до края на редовното време, а Тиаго Родригес стреля право в ръцете на Ренан дос Сантос от пряксвободен удар. С това се изчерпаха головите ситуации и мачът завърши наравно 0:0.

Още Български футбол

Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
"Жълто-черно" шествие заля Пловдив след успеха на Ботев за Купата на България
20:18, 16.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Левски подписа тригодишен договор със защитника Майкон
18:33, 16.05.2024
Георги Иванов и Христо Стоичков взеха участие в звезден турнир преди Конгреса на ФИФА в Тайланд
17:57, 16.05.2024
Близо 10 000 лева глоби и предупреждение за лишаване от домакинство за Ботев Пд след финала срещу Лудогорец
Чете се за: 02:02 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Атанас Караиванов пред БНТ: Във финала за Купата на България всичко може да стане
12:47, 15.05.2024