цска лудогорец успяха вкарат
18:16, 12.05.2019
Чете се за: 01:06 мин.
Български футбол

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Али Соу пропусна дузпа в 8-ата минута за "червените". В допълнителното време на мача червени картони получиха Кристиан Малинов и Светослав Дяков.

Първото опасно положение бе още в 1-ата минута. Али Соу преодоля Сисиньо и Моци, след което отправи шут по посока на вратата. Топката срещна ръката на Драгош Григоре и излезе в корнер. Червените поискаха дузпа, но реферът прецени, че ударът е бил от прекалено близка дистанция и не отсъди наказателен удар.

Така се стигна до 8-ата минута, в която ЦСКА получи право да изпълнят корнер. Пинто отклони с глава центрирането на близката греда в ръката на намиращия се до него Марселиньо. Този път съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Али Соу стреля от бялата точка, но над напречната греда.

В 14-ата минута Марселиньо изведе Лукоки сам срещу вратаря, но нападателят не успя да си спре топката и тя отиде в ръцете на Черниаускас. Две минути по-късно удар с глава на Пинто профуча покрай дясната греда на Пламен Илиев.

Последваха добри моменти за Лудогорец. В 22-ата минута Сисиньо отправи силен удар, но Черниаускас изби в корнер.

В 37-ата минута Вандерсон получи контузия и бе принудително заменен от Попа. Пет минути по-късно Черниаускас спаси опасен изстрел от фаул на Марселиньо.

След подновяването на играта в 51-ата минута Лудогорец имаше претенции за дузпа. Марселиньо финтира Малинов, който се хвърли на шпагат и успя да играе с топката, но останаха съмнения дали не е закачил и крака на противника.

До края на срещата двата тима заложиха на сигурността и нервите взеха връх над добрата игра. ЦСКА опита чрез статични положения да стигне до победата, но защитата на Лудогорец и Пламен Илиев се справиха.

Неприятният момент дойде в допълнителното време на срещата, когато Кабаков показа червени картони на Кристиан Малинов и Светослав Дяков за спречкване.

Още Български футбол

Георги Дерменджиев: Имаше играчи, които не изпълниха задачите
20:35, 28.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Лудогорец ще почака за 13-та си поредна титла след зрелищно равенство с Крумовград
17:11, 28.04.2024
Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Дончо Донев пред БНТ: ЦСКА превъзхожда Левски с физика, за "сините" би било голяма загуба да не играят в Европа (ВИДЕО)
12:33, 28.04.2024
Чете се за: 06:20 мин.
Душан Керкез: Пропуснахме много шансове, което отдавам на липса на концентрация
23:33, 27.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Загорчич: Срещу момчетата не мога да кажа лоша дума
22:53, 27.04.2024