ЦСКА падна от Спарта брага в мач с 5 гола

18:55, 31.01.2019
Чете се за: 00:52 мин.
цска падна спарта брага мач гола

ЦСКА загуби от Спарта Прага с 2:3 в петата си контрола от подготвителния лагер в Марбея, Испания. Тиаго Родригес и Жоржиньо се разписа срещу чешкия гранд.

Още в 9-ата минута Спарта поведе в резултата чрез Ваклав Дръхал. Той стана сам срещу Черниаускас и промуши топката под вратаря.

В 21-ата минута Али Соу се пребори за топката със защитник, но бе изблъскан в гръб и ЦСКА получи дузпа. Тиаго Родригес с мощен удар в средата на вратата изравни резултата.

Армейците стигнаха до аванс четири минути преди края на първата част. Жоржиньо се възползва от груба грешка на стража на чехите и с удар извън наказателното поле порази целта.

Второто полувреме бе изцяло за Спарта Прага. Три минути след подновяването на играта Сачек изведе Мартин Фридек, който не намери целта.

В 64-ата минута Бикел отне топката от краката на Канга и подаде към Жоржиньо, който от непосредствена близост стреля в тялото на вратаря.

В 67-ата минута Спарта стигна до равенство изравни. Гейлор Канга бе точен от дузпа, която предизвика недоволство сред футболистите на българския отбор.

Чехите стигна до обрат в 81-ата минута. Резервата Кристиян Малинов сбърка елементарно в половината на съперника, след което Александру Чипчу бе изведен сам срещу вратаря и той с техничен удар вкара за 3:2.

Стартов състав на ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Стивън Перейра, Ангел Лясков, Жанио Бикел, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Едвин Джеси, Жоржиньо, Али Соу

15:24, 28.04.2024
Юношеският национален отбор на България U 16 спечели Турнира за развитие на УЕФА
14:47, 28.04.2024
Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Дончо Донев пред БНТ: ЦСКА превъзхожда Левски с физика, за "сините" би било голяма загуба да не играят в Европа (ВИДЕО)
Чете се за: 01:25 мин.
Челси навакса два гола пасив като гост срещу Астън Вила и запази жива интригата за четвъртото място във Висшата лига
09:50, 28.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Лацио надигра минимално у дома Верона за трета поредна победа в Серия "А"
09:25, 28.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Осигурено е финансирането на българската част от „Турски поток“
Венцеслав Стефанов пред БНТ: Галин Иванов със сигурност напуска, от ЦСКА ще реват, докато не станат първи (ВИДЕО)