ЦСКА-София и Локомотив завършиха редовния сезон с равенство

23:14, 14.06.2020
Чете се за: 01:25 мин.
Български футбол
цска софия локомотив завършиха редовния сезон равенство

Отборите на ЦСКА-София и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в последния мач от 26-ия кръг на футболното първенство на България.

Срещата сложи край на редовния сезон в efbet Лига, като Локомотив финишира на второ място с 50 точки, а ЦСКА остава трети преди плейофите със същия актив. И двата тима са на по 12 точки зад лидера Лудогорец при оставащи пет допълнителни кръга.

Гостите от Пловдив завършиха мача с 10 човека, тъй като в 65-ата минута Милош Петрович бе изгонен от игра за два жълти картона. Това им попречи да задържат преднината, дадена от Лукас Салинас в самото начало и малко преди края ЦСКА изравни чрез Тиаго Родригеш.

Мачът започна отлично за гостите от Пловдив, които успяха да открият резултата след едва четири минути игра. Лукаш Масоеро свали с глава центриране от левия фланг, след което вратарят на "червените" Густаво Бусато и защитникът Пламен Гълъбов не се разбраха за топката и измъкналият се от втора позиция Лукас Салинас нямаше никакви проблеми да реализира за 1:0 в полза на "черно-белите".

Ранният гол стресна домакините и те потърсиха бързо начини да изравнят. Играта се пренесе до голяма степен в полето на гостите, но "червените" така и не успяха да отправят точен удар към вратата на Мартин Луков. Най-добрите положения за гол изтърваха Али Соу, чийто удар с глава срещна напречната греда, и Едвин Джеси, чийто мощен изстрел облиза от външната страна напречния стълб.

Още на почивката старши треньорът на домакините Милош Крушчич потърси промяната и пусна в игра австралиеца Томи Юрич на мястото на Али Соу.

През втората част обаче играта се накъса много, а главният съдия Станислав Тодоров често трябваше да охлажда страстите с картони.

В 65-ата минута бранителят Милош Петрович от състава на Локомотив бе изгонен с втори жълт картон за препъване на Кристиян Малинов в средата на терена.

Въпреки че останаха с човек повече на терена, домакините не наложиха тотален натиск. Те все пак успяха да изравнят резултата в 83-тата минута, когато резервата Тиаго Родригеш бе точен с удар от движение от границата на налазателното поле.
Три минути по-късно Греъм Кери изпрати бомбен удар по диагонала, но вратарят на Локомотив Мартин Луков с една ръка успя да избие.

В последните минути и двата отбора потърсиха победния гол, но не го намериха.

Равенството гарантира, че още в първия кръг на плейфоте ЦСКА-София ще играе с Левски, докато Локомотив ще приеме на "Лаута" Славия.

Още Български футбол

УЕФА глоби ЦСКА София с 450 хиляди евро
08:42, 18.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Берое измъкна победата срещу Хебър с гол в 90-та минута
22:22, 17.05.2024
Локомотив София и Ботев Враца не излъчиха победител в мач от 33-ия кръг на Първа лига
19:54, 17.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Зона Варна, Бургас и Пловдив откриха второто издание за сезона на "Турнира на талантите" с победи
19:15, 17.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Гол в добавеното време донесе точката на Пирин срещу вече изпадналия Етър
17:29, 17.05.2024
Георги Глушков, триумфът на Ботев Пловдив за Купата на България и Юлияна Янева в "Арена спорт"
16:25, 17.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.