ЦСКА загуби от Етър в неофициалния дебют на Любо Пенев

14:16, 09.02.2019
Чете се за: 01:00 мин.
Български футбол
цска загуби етър неофициалния дебют любо пенев

ЦСКА загуби от Етър с 0:1 в повторния дебют на Любослав Пенев начело на "червените".

Привържениците на ЦСКА изпълниха сектор "А" на стадион Българска армия и демонстрираха подкрепа за един от безспорните си любимци, който в четвъртък изненадващо замени Нестор Ел Маестро като старши треньор на отбора.

ЦСКА обаче не впечатли с играта си в последната контрола преди подновяването на първенството и остави сериозни съмнения дали отборът е готов да се бори с Лудогорец за първото място.

"Червените" в големи периоди от мача бяха надигравани от великотърновци, а в предни позиции не създадоха почти нищо интересно. Етър може да съжалява, че не постигна по-изразителна победа на "Българска армия", като гостите пропуснаха няколко чисти положения.

Флорент Боджадж отбеляза единствения гол в 34-ата минута. Крум Стоянов проби отляво и намери непокрития Боджадж, който с удар в долния ляв ъгъл реализира попадението за Етър.

Малко по-късно Велко Батрович можеше да вкара втори гол за Етър, но Черниаускас спаси.
Веднага след почивката нападателят на Етър Милчо Ангелов можеше да накаже бившия си отбор, но Черниаускас отново спаси удара отблизо. Ангелов имаше ново чисто положение в средата на полувремето, което пропусна, а минута преди края Етър направи нов пропуск, като след мощен удар на Кольо Станев бе избит от резервния вратар Данте Стипица.

Стартори състави:

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Николай Бодуров, Стивън Перейра, Ангел Лясков, Жанио Бикел, Тиаго Родригес, Рубен Пинто, Едвин Джеси, Енрике Рафаел, Али Соу

Етър: Христо Иванов, Даниел Младенов, Румен Руменов, Велко Батрович, Здравко Илиев, Крум Стоянов, Венцислав Василев, Аласана Мане, Георги Сърмов, Пламен Гълъбов, Флорент Боджадж

Още Български футбол

Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
Чете се за: 01:25 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.