Държавите от групата на Г-7 обявиха, че планират да предприемат мерки срещу страните, които продължават да купуват руски петрол.
Ще има действия и срещу тези, които улесняват заобикалянето на санкциите, допълниха развитите икономики. В общата си декларация финансовите министри от Г-7 казаха, че са постигнали съгласие относно важността на търговските мерки, в това число митата, забраните за внос и износ, в усилията си да намалят руските приходи.
Причината за тези действия е руската инвазия в Украйна.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив