Дебютен успех за Морбидели в MotoGP, Довициозо поведе в класирането

19:48, 13.09.2020
Чете се за: 00:37 мин.
Мотоциклетизъм
дебютен успех морбидели motogp довициозо поведе класирането

Франко Морбидели с Ямаха СРТ спечели неделното Гран При на Сан Марино в MotoGP за дебютен успех в Кралския клас.

Италианецът остави зад себе си на почетната стълбичка своя сънародник Франческо Баная (Прамак Рейсинг) и Хоан Мир (Сузуки). Топ 10 допълниха Валентино Роси (Ямаха), Алекс Ринс (Сузуки), Маверик Винялес (Ямаха), Андреа Довициозо (Дукати), Джак Милър (Прамак Рейсинг), Такааки Накагами (ЛКР Хонда) и Пол Еспаргаро (КТМ).

След седмото си място в днешното състезание Довициозо се изкачи на първа позиция в генералното класиране при пилотите, измествайки от върха досегашния лидер Фабио Куартараро (Ямаха СРТ), който претърпя инцидент и отпадна на Мисано Адриатико. Италианецът поведе с шест точки пред французина, който излезе от пистата в осмата обиколка. Впоследствие той се завърна, но бе далеч от темпото на водачите и позволи на Довициозо да окупира върха.

Единственият негатив за домашната публика бе четвъртото място на Роси, който не успя да грабне своя юбилеен подиум номер 200 в кариерата в MotoGP, след като бе изпреварен от Мир в последната обиколка.

Още Мотоциклетизъм

Никола Мирославов спечели 3-ия кръг в испанския пистов шампионат в клас PreMoto3
22:03, 07.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Франческо Баная се изкачи на първото място в генералното класиране на Moto GP след успеха за Гран при на Германия
Чете се за: 01:35 мин.
Мартин Чой и екипиът му не завършиха в "24 часа на Льо Ман"
17:05, 21.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Мартин Чой: Аз съм подготвен и мотивиран повече от всякога за "24 часа на Льо Ман"
13:07, 15.04.2024
Чете се за: 05:15 мин.
Маверик Винялес спечели Гран при на Америките в MotoGP
23:48, 14.04.2024
Хамилтън грабна юбилейна 90-а победа в кариерата в състезание номер 1000 за Ферари