Дебютен успех за Морбидели в MotoGP, Довициозо поведе в класирането

19:48, 13.09.2020
Чете се за: 00:37 мин.
Мотоциклетизъм
дебютен успех морбидели motogp довициозо поведе класирането

Франко Морбидели с Ямаха СРТ спечели неделното Гран При на Сан Марино в MotoGP за дебютен успех в Кралския клас.

Италианецът остави зад себе си на почетната стълбичка своя сънародник Франческо Баная (Прамак Рейсинг) и Хоан Мир (Сузуки). Топ 10 допълниха Валентино Роси (Ямаха), Алекс Ринс (Сузуки), Маверик Винялес (Ямаха), Андреа Довициозо (Дукати), Джак Милър (Прамак Рейсинг), Такааки Накагами (ЛКР Хонда) и Пол Еспаргаро (КТМ).

След седмото си място в днешното състезание Довициозо се изкачи на първа позиция в генералното класиране при пилотите, измествайки от върха досегашния лидер Фабио Куартараро (Ямаха СРТ), който претърпя инцидент и отпадна на Мисано Адриатико. Италианецът поведе с шест точки пред французина, който излезе от пистата в осмата обиколка. Впоследствие той се завърна, но бе далеч от темпото на водачите и позволи на Довициозо да окупира върха.

Единственият негатив за домашната публика бе четвъртото място на Роси, който не успя да грабне своя юбилеен подиум номер 200 в кариерата в MotoGP, след като бе изпреварен от Мир в последната обиколка.

Чете се за: 01:35 мин.
Мартин Чой и екипиът му не завършиха в "24 часа на Льо Ман"
17:05, 21.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Мартин Чой: Аз съм подготвен и мотивиран повече от всякога за "24 часа на Льо Ман"
Чете се за: 01:57 мин.
Герлен Шишери спечели втора поредна победа при автомобилите на Рали Дакар, Рос Бранч победи при моторите
17:11, 18.01.2024
Рики Брейбек спечели десетия етап на Рали Дакар в клас "мотори", Герлен Шишери се наложи при автомобилите
13:53, 17.01.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Хамилтън грабна юбилейна 90-а победа в кариерата в състезание номер 1000 за Ферари