22-годишната българка отстъпи на Елена Руксандра Бертя (Румъния) с 6:4, 2:6, 6:7 (2).
Българската тенисистка Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на единично на турнира на червени кортове в Куршумлийска Баня (Сърбия). Надпреварата е с награден фонд 60 хиляди долара.
22-годишната българка отстъпи на Елена Руксандра Бертя (Румъния) с 6:4, 2:6, 6:7 (2) в мач, продължил малко над три часа.
Двете тенисистки си размениха по един сет и въпреки петте си двойни грешки във втората част, румънката все пак успя да прати срещата в решаващ сет. В него Глушкова поведе с 5:1, но впоследствие позволи на Бертя да изравни до 5:5.
Така двубоят беше решен в тайбрек, в който 20-годишната румънка стоя по-добре на корта и не даде възможност на българката да се доближи до нея.
По-късно днес другата представителка на България в турнира Лиа Каратанчева и Рашида Макаду (САЩ) ще играят срещу чехкините Барбора Палицова и Юлие Струплова за място на полуфиналите в надпреварата на двойки.
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си