Българката записа категорична победа и се класира за втория кръг, докато сънародничката ѝ не успя да преодолее първото препятствие
Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп“ Денислава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 60 хиляди долара.
22-годишната софиянка демонстрира отлична форма и се наложи убедително над словенката Ела Плошник с 6:0, 6:1 за малко повече от час игра. Успехът затвърждава силното представяне на Глушкова, която през миналата седмица достигна до финала на турнир в Клагенфурт.
По-късно днес българката ще участва и в надпреварата на двойки, където в тандем с испанката Ана Хиралди Рекена ще се изправи срещу чехкините Барбора Палицова и Юлие Струплова. При успех двете ще срещнат поставените под номер 1 Лиа Каратанчева и Рашида МакАду.
В същото време другата българска представителка на сингъл Лиа Каратанчева отпадна още в първия кръг. Тя загуби от водачката в схемата Лола Радивойевич (Сърбия) с 2:6, 4:6 в двубой, продължил 78 минути.
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си