Българката отпусна само един гейм на старта и продължава към втория кръг в Италия
Денислава Глушкова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара.
Поставената под номер 6 българка постигна категоричен успех над представителката на домакините Аурора Деида с 6:0, 6:1 за малко повече от час игра. Глушкова демонстрира сериозно превъзходство още от самото начало, като стартира мача със серия от осем поредни гейма и не остави съмнение в изхода на срещата.
22-годишната българка контролираше напълно развоя на двубоя и с уверената си игра си осигури място във втория кръг на надпреварата.
В следващата фаза Глушкова ще се изправи срещу победителката от двубоя между Луа Вуйович от Сърбия и британката Изабел Чери, която премина през квалификациите.
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си