Деветата в схемата Барбора Крейчикова си осигури място на осминафиналите на Australian Open

За място на четвъртфиналите Крейчикова ще спори с 16-годишната Мира Андреева от Русия.

деветата схемата барбора крейчикова осигури осминафиналите australian open
17:35, 19.01.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Барбора Крейчикова осъществи обрат и се класира за осминафиналите на Australian Open.

Поставената под номер 9 в схемата чехкиня се наложи над австралийката Сторм Хънтър с 4:6, 7:5, 6:3 след 2 часа и 31 минути на корта.

В другия късен мач от програмата при дамите 20-годишната рускиня Мария Тимофеева победи със 7:6(7), 6:3 Беатрис Адад Мая. В първия сет Тимофеева навакса изоставане от 0:3 гейма и спаси сетбол в тайбрека, но във втория сет поведе с 5:1 гейма и нямаше трудности да затвори срещата.

Украински дрон порази петролен склад на "Роснефт"