Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев проведе среща с кмета на Стара Загора Живко Тодоров. В рамките на разговора бяха обсъдени актуални въпроси от сферата на спортната инфраструктура, активности на местните спортни клубове и развитието на масовия спорт.
Министърът бе запознат с реализирането на важни за града спортни инфраструктурни проекти, сред които за изграждане на училищен физкултурен салон и на подгряваща писта към стадион „Берое“. По-късно Димитър Илиев посети двата обекта заедно с Живко Тодоров, като бяха посочени мерки за действие.
В хода на срещата министърът подчерта, че сериозен финансов ресурс, на който могат да разчитат както общините, така и всички спортни организации, има по линия на националните и международните програми. ММС ще стартира напълно безплатни онлайн обучения за ефективно и целесъобразно усвояване на този ресурс.
Друг акцент в разговора бе развитието на масовия спорт. Кметът на Стара Загора сподели добри практики, реализирани в града. Министър Илиев бе категоричен, че екипът му активно работи за осигуряване на достъп до спорт за всички. По темата ведомството е начертало конкретни стъпки.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Кими Антонели продължи да впечатлява с най-добро време и във втората тренировка в Австрия
Ива Ереминова подобри класирането си и завърши седма на европейското първенство в Будапеща
Тиери Нювил запази лидерството си на Рали Акрополис, Ожие остава в битката за победата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста