Димитър Кузманов допусна обрат и отпадна на старта в Тенерифе

16:24, 16.01.2024
Чете се за: 02:20 мин.
димитър кузманов допусна обрат отпадна старта тенерифе

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов допусна поражение в първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Тенерифе, Испания.

30-годишният пловдивчанин отстъпи на петия поставен в основната схема бразилец Фелипе Мелигени Алвеш с 6:3, 3:6, 2:6.

Срещата започна трудно за Мико, който беше пробит още в откриващия гейм на двубоя и набързо се оказа догонващ с 1:3, но впоследствие българинът влезе в серия от пет поредни спечелени гейма, за да обърне развоя на първия сет и да го спечели с 6:3.

В началото на втората част Кузманов пропусна добра възможност да дръпне с пробив и на свой ред загуби подаването си в шестия гейм, което осигури на Алвеш преднина от 4:2, която той съхрани, изравнявайки резултата след 6:3 в своя полза.

Така се стигна до трети решителен сет, в който националът ни за Купа "Дейвис" отново не се възползва от шансовете си пробие и след 2:2 загуби всеки един от последните четири гейма, а с това и мача след час и 47 минути престой на корта.

За Димитър Кузманов това поражение беше трето поредно от началото на сезона, като родният тенисист все още е в търсене на първия си успех през календарната 2024-а година.

В същото време Фелипе Мелигени Алвеш продължава към втория кръг на "Чалънджър"-а в Тенерифе, където го очаква среща с квалификанта от Испания Хавиер Баранко Косано.

Припомняме ви, че по-рано днес в друг двубой от първия кръг на турнира Адриан Андреев надигра Валентин Ройе от Франция с 6:1, 6:1.