Димитър Кузманов надви петкратен шампион от Шлема на двойки на старта на квалификациите в Екс-ан-Прованс

В среща от първия етап на пресявките Мико победи с 6:4, 6:2 французина Пиер-Юг Ербер

13:31, 29.04.2024
димитър кузманов започна двусетова победа чалънджър задар

Димитър Кузманов стартира с победа участието си в квалификациите за тенис турнира от сериите АТР "Чалънднжър" на клей в Екс-ан-Прованс, Франция, надигравайки в първия кръг на пресявките представителя на домакините Пиер-Юг Ербер.

Българинът се наложи с 6:4, 6:2 над петкратния шампион в надпреварите от Големия шлем на двойки, след като изигра един солиден двубой, в който не даде точка за пробив на своя съперник.

Мачът започна отлично за Кузманов, който осъществи пробив още в третия гейм на откриващия сет и впоследствие запази преднината си за крайното 6:4 в своя полза.

Във втората част Мико беше дори още по-убедителен, като спечели на два пъти подаването на французина по пътя си към успеха с 6:2.

Така Димитър Кузманов достигна до решителния етап на квалификациите, където в спор за място в основната схема ще играе срещу бразилеца Фелипе Мелижени Алвеш или французина Юго Бланше.