Допълнителни мерки срещу коронавируса са в сила от днес в община Благоевград. Градският транспорт ще работи с разреден график. Всекидневно ще се дезинфекцират автобусните спирки, а екипи на общинската фирма „Биострой" ще дезинфекцират главните пътни артерии, пешеходните зони и пред входовете на лечебните заведения.
Всички дневни центрове за социална грижа затварят врати. При засилени хигиенни мерки ще работи социалният патронаж, който разнася храна по домовете, както и млечните кухни.
Създава се оперативен щаб към община Благоевград, който ще работи от 8 до 20 часа от утре. В него ще дежурят служители от БЧК и община Благоевград, които ще помагат в доставянето на храна и лекарства за самотно живеещи възрастни хора, които не могат да напускат домовете си.
От утре ще бъде разкрита и гореща телефонна линия към щаба, номерът ще бъде публикуван в сайта на общината. Въвеждат се облекчения за някои местни такси.
Румен Томов, кмет на община Благоевград: Тротоарно право и наеми, които община Благоевград събира от нейни помещения ще бъдат преустановени до срока на ограничителните заповеди, които спират тяхната дейност. Тоест няма да събираме наем за откритите площи пред заведенията и общинските помещения, които отдаваме под наем, които са в ограничен режим на работа, които нямат право да работят. Не говоря за всички общински помещения, които нямат такава забрана.
Разширяват възрастовата граница за безплатна имунизация срещу човешки папилома вирус
Очаква се поскъпване на "Гражданска отговорност" от февруари, но не за всички
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Президентът Радев призова партиите да изпълнят обещанията за ремонт на изборното законодателство