Ейбрахам вдъхнови Рома за разгром над Емполи

ейбрахам вдъхнови рома разгром емполи
21:15, 23.01.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Тимът на Рома постигна победа с 4:2 при визитата си на Емполи от 23-ия кръг на италианската Серия "А".

Съставът на Жозе Моуриньо откри резултата на стадион "Карло Кастелани" в 24-ата минута. Серджио Оливейра стреля слабо от границата на наказателното поле, топката попадна в краката на Тами Ейбрахам, който се обърна и с удар по земя се разписа за 1:0.

В 33-ата минута Рома удвои преднината си. Оливейра центрира в пеналтерията на домакините, където Ейбрахам стреля от близко разстояние, стражът Викарио изби от голлинията, но при добавката бранителят Джанлука Манчини прати топката в мрежата за 2:0. Попадението бе писано на сметката на английския национал, тъй като топката е преминала с целия си обем голлинията при спасяването на Викарио.

Две минути по-късно Серджио Оливейра направи класическа преднината на "римските вълци". Рик Карсдоорп центрира отдясно в наказателното поле на "сините", където Николо Дзаниоло не успя да играе с топката, а Оливейра се оказа най-съобразителен и с едно докосване я прати в мрежата на Емполи.

Рома вкара и четвърти гол в 37-ата минута. Бърза контраатака на гостите позволи на Хенрих Мкхитарян да се откъсне по левия фланг и да центрира успоредно в наказателното поле към Дзаниоло, който мигновено стреля по земя в близкия ъгъл на Викарио.

Крайният резултат оформи Андреа Пинамонти в 55-ата минута с прецизен диагонален изстрел от близка дистанция.

В класирането Рома е шести с 38 точки актив, докато Емполи е 12-и с 29 пункта.