Българката спаси множество сетболи и пречупи поставена в схемата съперничка
Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп“ Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Нант (Франция) с награден фонд от 40 хиляди долара.
19-годишната българка постигна впечатляващ обрат срещу поставената под номер 8 Синю Гао (Китай) с 6:7(10), 6:4, 6:3 след повече от два часа и половина игра.
Първият сет предложи изключителна драма. Янева спаси общо осем сетбола, включително седем в тайбрека, където дори имаше шанс да поведе, но в крайна сметка отстъпи. Българката обаче показа характер и във втората част наложи контрол с два пробива, за да изравни резултата.
В решаващия сет Янева започна силно с ранен пробив, а след кратко колебание при 3:3 не остави шансове на съперничката си и спечели последните геймове в мача.
В битка за място на полуфиналите тя ще се изправи срещу победителката от двубоя между Желин Вандром (Белгия) и поставената под номер 2 Вероника Подрез (Украйна).
По-късно днес още една българка, Лидия Енчева, ще играе за място на четвъртфиналите срещу квалификантката Кира Павлова.
Джазмин Паолини напусна Ийстбърн още на старта след поражение от Татяна Мария
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?