Физически проблеми спряха Илиян Радулов на четвъртфиналите на Australian Open

страхотен илиян радулов класира четвъртфиналите australian open младежите
Снимка: Българска федерация по тенис
09:03, 26.01.2023
Чете се за: 02:35 мин.

Илиян Радулов отпадна на четвъртфиналите при юношите и девойките на първия за 2023 година турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия.

За съжаление физически проблеми не позволиха на Радулов да покаже играта си и да се противопостави на Лърнър Тайън от САЩ. 17-годишният американец е 770-и в световната ранглиста за мъже. През миналата година Тайън играе с уайлд кард в основната схема на US OPEN за мъже. Там той печели и първия сет в мач срещу Кечманович. Въпреки проблемите Илиян реши да не се откаже и доигра срещата, която загуби с 0:6, 0:6 за 41 минути игра.

Така завърши великолепното представяне на българските юноши и девойки на Australian Open.

България бе представена от рекорден брой тенисисти на Australian Open. И петте българчета дебютираха на турнир от Големия шлем.

Преди днешната среща Радулов постигна три победи при само един загубен сет. Адрияно Дженев също постигна два страхотни успеха при юношите. На осминафиналите Дженев отстъпи на класиралия се на полуфинал №3 в схемата Александър Блок от Белгия.

При девойките Росица Денчева игра на много високо ниво и след две победи загуби на осминафиналите от фаворитката за титлата Мира Андреева от Русия. Преди това Денчева елиминира финалистката от Уимбълдън и №10 в схемата Лука Удварди (17 г.) от Унгария и №38 в световната ранглиста при девойките и №885 при жените Татум Еванс (17 г.) от САЩ.

Елизара Янева също записа победа в основната схема. Йоана Константинова пък бе напът да направи страхотен обрат срещу класиралата се за полуфиналите Рана Стойбер от Великобритания.

Треньор на родните таланти от страна на Българската федерация по тенис в Австралия е Пресиян Коев.