Фотофиниш определи Вингегор за победител в единадесетия етап от Обиколката на Франция

Тадей Погачар продължава да води в общото класиране на Тур дьо Франс.

фотофиниш определи вингегор победител единадесетия етап обиколката франция
17:53, 10.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Двукратният шампион Йонас Вингегор от тима Висма-Лийз а байк спечели с фотофиниш срещу лидера Тадей Погачар единадесетия етап на колоездачната Обиколка на Франция между Ево-ле-Бен и Льо Лиоран, който бе 211 км. Датчанинът даде време от 4:58.00 часа и изпревари със сантиметри големия си съперник за титлата тази година.

Погачар от тима на ОАЕ направи самостоятелна атака 31 км преди финала, като успя да се откъсне на около 18 секунди пред Вингегор, който обаче го застигна и двамата караха в дует в края. Датчанинът беше водещият колоездач в последните 3 км, като около 200 метра преди финала той не изчака Погачар да го атакува от по-удобната втора позиция и тръгна пръв, като успя да спечели с малко етапа.

На трето място финишира белгиецът Ремко Евенепул от Соудал Куик Степ, който завърши на 25 секунди след първите двама, като по този начин запази второто си място в генералното класиране.

Тадей Погачар продължава да води в общото класиране, като преднината му пред Ремко Евенепул е по-голяма - 1:06 минута, но Йонас Вингегор стопи една секунда и много се доближи до втората позиция с 1:14 минута изоставане засега.

Челната петица в класирането се допълва от словенеца Примож Роглич от Ред Бул-Бора-Хансгрое, който е на 2:45 минути от лидера, и португалеца Жоао Алмейда от ОАЕ, който е на 4:20 минути от съотборника си Погачар.

Утре Тур дьо Франс продължава с дванадесетия етап между Орияк и Вилньов-сюр-Лот, който е 203,6 км.

Силна буря нанесе щети във Варненско (СНИМКИ)