Франческо Баная спечели спринта преди Гран при на Австрия в Moto GP

франческо баная спечели спринта гран австрия moto
19:14, 19.08.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Водачът в генералното класиране на MotoGP Франческо Баная спечели спринтовото състезание на пистата "Шпилберг" преди неделното Гран при на Австрия.

Италианският пилот на Дукати стартира от полпозишън и безпроблемно измина 14-те обиколки, за да види пръв карирания флаг. За Баная това бе 50-и пореден старт на първа редица и четвърта победа в спринт през сезон 2023.

Втори остана Брад Биндер с КТМ, след като южноафриканецът направи много силен старт от четвърта позиция и още в първия завой излезе втори и до края не допусна да бъде изпреварен.

Трети място финишира пилотът на Прамак Дукати Хорхе Мартин, който отбеляза страхотен прогрес по време на състезанието, тъй като потегли едва 12-и.

С успеха си Баная вече има 226 точки в подреждането и води с 46 повече пред втория Хорхе Мартин, който е със 180. На трето място със 167 точки е италианецът Марко Бедзеки от отбора на VR46, който днес не завърши, защото отпадна още в първата обиколка.