Габриел Донев е на четвъртфинал на турнира в Пазарджик

габриел донев четвъртфинал турнира пазарджик
14:23, 05.10.2023 (обновена)
Чете се за: 02:02 мин.

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Пазарджик на клей с награден фонд 25 хиляди долара.

Той отстрани осмия поставен Себастиан Джима от Румъния с 6:3, 6:1 след 75 минути игра. Донев направи четири пробива в мача и не допусна нито един.

Следващият му съперник е четвъртият в схемата швейцарец Дамиен Венгер, който отстрани квалификанта Пламен Милушев след 6:2, 6:1.

И останалите българи претърпяха загуби днес. Никола Колячев отстъпи на №6 Ерик Ваншелбойм от Украйна с 3:6, 2:6. Симон Антони Иванов бе надигран с 4:6, 0:6 от руснака Андрей Чепелев. Антъни Генов загуби от втория поставен Клеман Табюр от Франция след 2:6, 4:6.

В надпреварата на двойки водачите в схемата Александър Донски (България) и Звонимир Бабич (Хърватия) се класираха за полуфиналите след 4:6, 6:0, 10-4 срещу българите Борислав Кирилов и Ерик Владимиров.

За място на финала Донски и Бабич ще срещнат утре друг изцяло български дует - Габриел Донев и Симон Антони Иванов, който днес се нажожи над Антъни Генов и Алваро Буено Хил (Испания) след обрат с 2:6, 6:3, 10-8.

Пламен Милушев и Вардан Манукян пък отпаднаха на четврътфиналите, след като се отказаха след само 6 минути игра при 0:2 гейма в първия сет срещу номер 2 Димитрис и Стефанос Сакеларидис (Гърция).

17-годишната Ива Иванова продължава успешната си серия на тенис турнира за жени в Шибеник (Хърватия)