Габриела и Стефани Стоева отпаднаха във втория кръг на турнир в Банкок

Габриела Стефани Стоева Стоеви
14:11, 01.06.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха във втория кръг на турнира от сериите Супер 500 в Банкок, Тайланд с награден фонд 420 хиляди долара.

Българките, които са поставени под номер 8 в основната схема, загубиха от Шън Шу Лю и Нин Тан от Китай с 14:21, 19:21 за 40 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева бяха догонващи в резултата в първата част, след като съперничките им поведоха с 15:9. Във втория гейм обаче те имаха преднина и дори аванс от 19:16, но китайките направиха серия от пет поредни точки, за да стигнат до обрат и до крайния успех.

Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов продължават към четвъртфиналите на сингъл в Румъния